– Byliśmy w Karpaczu, w ten weekend będziemy na Polanie Jakuszyckiej, a w czasie kolejnych weekendów pojawimy się w Czarnej Górze, Zieleńcu i Świeradowie-Zdroju – mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni. Wałbrzyska atrakcja bierze udział w akcji Dolnośląska Zima przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i na stokach w popularnych kurortach zaprasza do wizyty w górniczym, unikatowym w skali europejskiej obiekcie.
W najbliższy weekend akcja Dolnośląska Zima zagości na Polanie Jakuszyckiej. Tydzień później w Czarnej Górze, w pierwszy weekend lutego w Zieleńcu, a cała akcja zakończy się 10 i 11 lutego w Świeradowie-Zdroju. Stara Kopalnia pojawi się w każdej z tych lokalizacji i będzie zapraszać do siebie.
– Na stokach i trasach narciarskich pojawimy się z Gorącą Barbarą, czyli najlepszą korzenną herbatą, uwielbianą przez wałbrzyskich górników i turystów odwiedzających Starą Kopalnię. Gorącej Barbary na co dzień możecie się napić także w naszej Sztygarówce – mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni.
Turyści odwiedzający stoisko Starej Kopalni dowiedzą się tego, dlaczego warto przyjechać do pogórniczego kompleksu, jakie trasy turystyczne są przygotowane, jak wygląda zwiedzanie, dlaczego warto kupić bilet Explore Wałbrzych (wspólny bilet Zamku Książ, czy z jakich dodatkowych atrakcji w Wałbrzychu warto skorzystać, by spędzić w tym miejscu cały dzień.
Poza Starą Kopalnią w Szklarskiej Porębie, Czarnej Górze, Zieleńcu czy Świeradowie-Zdroju swoją ofertę w czasie akcji przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprezentują także inne atrakcje. Pojawiają się między innymi serwujące regionalne potrawy Stawy Milickie, Miasto Kłodzko, Kolejkowo, Powiat Trzebnicki, Karkonoskie Tajemnice, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Muzeum Karkonoskie, Zamek Czocha, Koleje Dolnośląskie, Huta Julia, DCS Polana Jakuszycka, Kopalnia Złota, Kopalnia Uranu, Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Srebrna Góra, Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu, Zamek Książ, Karkonosze – mam w sobie Ducha Gór, Time Gates, Zamek Grodziec, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Źródło: wok.walbrzych.pl
Z wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej