Apel do mieszkańców
Wracają pociągi na trasę Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój
zachowajmy bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo– drogowych.
Łatwiejsze będą podróże koleją na Dolnym Śląsku. Po ponad 30 latach od 24 czerwca 2023 r. wracają pociągi pasażerskie na trasę Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój. Stacje i przystanki są przygotowane do obsługi wszystkich podróżnych, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
Do dnia 23 czerwca będą odbywać się przejazdy techniczne pociągów.
Na trasie Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój jest 25 przejazdów kolejowo–drogowych.
Wszystkie są odpowiednio zabezpieczone. Zachowując zasady ruchu drogowego bezpiecznie przejdziemy lub przejedziemy przez tory.
Uwzględniając kursowanie linią Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój pociągów, prosimy o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na terenach kolejowych – szczególnie na przejazdach i przejściach przez tory.
Szczególnie prosimy rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, jeśli droga do szkoły lub w codziennych planach prowadzi przez teren kolejowy, bądź
przejścia i przejazdy kolejowo – drogowe.
Rozwaga kierowców i pieszych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialność za życie współpasażerów aut i podróżnych w pociągach, pozwolą uniknąć tragedii i odpowiedzialnie podróżować.
Prosimy o bycie Ambasadorami Bezpieczeństwa, odpowiedzialne zachowanie na przejazdach kolejowo – drogowych i motywowanie do tego członków rodziny i znajomych. osób. Inwestycję o wartości blisko 120 mln zł netto „Rewitalizacja linii kolejowej nr 266 na odcinku Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój, realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
Źródło: walim.pl
Informujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcej