Na terenie obiektu Hotel Maria & Antonina odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Obejmują one organizację czasu wolnego poprzez gry, zabawę a przede wszystkim naukę języka polskiego. W trakcie spotkań na dzieci czeka zawsze drobny poczęstunek, a przed nimi jeszcze wspólne wycieczki.
Zajęcia realizowane są na podstawie umowy udzielenia świadczenia na organizację czasu wolnego, poprzez przygotowanie i przeprowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży przybyłych do Polski i zamieszkujących na terenie subregionu wałbrzyskiego w związku z konfliktem na Ukrainie. Usługa realizowana jest w ramach projektu „Rozwój Ekonomii Społecznej w subregionie wałbrzyskim” nr RPDS.09.04.00-02-0001/19, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (realizowanego w ramach 9 Osi priorytetowej Włącznie społeczne, Działanie 9.4 Wspieranie gospodarki społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego), zadanie realizowane ramach mechanizmu zakupów interwencyjnych w związku z inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.
Celem działania jest pomoc Beneficjentom Wsparcia, zamieszkującym teren subregionu wałbrzyskiego, poprzez poprawę ich komfortu psychicznego, socjalizację oraz integrację, dzięki organizacji czasu wolnego dla ww. osób.
Działanie to realizowane jest na podstawie umowy udzielenia bezpłatnego wsparcia w postaci organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży przybyłych do Polski w związku z konfliktem na Ukrainie, zawartej pomiędzy Fundacją Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu a Gminą Walim, natomiast realizatorem zadania jest Przedsiębiorstwo 7 NieBo sp. z o.o. w Wałbrzychu.
Źródło: walim.pl
Informujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcej