W tak zwanej Strefie Aktywności Gospodarczej w Głuszycy przygotowano 12 działek inwestycyjnych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Koszt przygotowania terenu wyniósł 2 miliony siedemset tysięcy złotych. Projekt finansowany był jeszcze w większości z ostatnich już środków Funduszy Europejskich poprzedniej perspektywy finansowej.
Do dyspozycji przedsiębiorców i inwestorów, którzy zdecydują się rozpocząć działalność w Głuszyckiej Strefie Aktywności Gospodarczej, jest 3,5 ha uzbrojonych terenów, droga dojazdowa, miejsca parkingowe. Wszystko podzielone na 12 działek do sprzedaży lub wynajęcia.
– To wyjątkowo atrakcyjny teren. Położony w bezpośredniej bliskości drogi wojewódzkiej łączącej Wałbrzych i Kłodzko, tuż przy dworcu i bocznicy kolejowej. W połączeniu z infrastrukturą, którą oddajemy inwestorom oraz zapierającym dech w piersiach, malowniczym położeniem jest, to mogę śmiało przyznać, jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie.
A inwestorów Głuszyca potrzebuje jak tlenu. Przełom XX i XXI wieku to załamanie przemysłu włókienniczego, który przez lata utrzymywał mieszkańców miasta. Dziś Strefa jest nie tylko alternatywą dla oddalonej o kilkanaście kilometrów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To przede wszystkim szansa dla wielu wykwalifikowanych pracowników, dziś pracy szukających nawet w oddalonym o ponad 80 km Wrocławiu.
Oferta strefy adresowana jest zarówno do przedsiębiorców już prowadzących działalność, myślących o przyszłych inwestycjach, jak i dla start-up’ów, rozpoczynających działalność. Wisienką na torcie jest niewielka oczyszczalnia ścieków, która obsługiwać będzie działające w strefie firmy, Stąd katalog branż, jakie mogą być zainteresowane inwestycją w strefie, jest naprawdę szeroki.
Podział gruntów na poszczególne działki zakończy się jeszcze w 2022 roku. Od stycznia prowadzony będzie nabór wniosków i ogłoszone postępowanie przetargowe.
Źródło: gluszyca.pl
Z wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej