sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Złoty Pociąg - rekonstrukcja w Grzmiącej koło Głuszycy
2016-10-03 11:09

Na terenie starej fabryki we wsi Grzmiąca koło Głuszycy planują przeprowadzić rekonstrukcje ukazujące, co stało się ze złotem Wrocławia. O miejscu, w którym grupa już zaczęła działać, stało się głośno dwa tygodnie temu, gdy Sławomir Suchorowski (właściciel warsztatu na co dzień zajmującego się modernizowaniem samochodów) wykonał replikę „Złotego Pociągu”.
- Powstał tutaj piękny projekt: „Złoty Pociąg”. Autorem jest mój kolega z dzieciństwa, Pan Suchorowski. Postanowiliśmy podjąć współpracę i stworzyć jedną wielką grupę, która zajmie się inscenizacjami na terenach starych fabryk. Mamy dużo pomysłów, ale póki co są objęte tajemnicą - mówi członek grupy rekonstrukcyjnej Kampfgruppe Riese Marcin Kozłowski.


Złoty Pociąg będzie głównym tematem rekonstrukcji. Grupa skupia się przede wszystkim na wymyślonych wydarzeniach. Nie planuje skupiać się wyłącznie na faktach historycznych.

- Najbardziej się skupiamy na kwestii „Złotego Pociągu”, którym zostało wywiezione złoto z Wrocławia. Będziemy min. rekonstruować ucieczkę esesmanów wywożących skrzynie ze złotem. Częścią rekonstrukcji będzie imitacja tunelu w którym rzekomo został schowany pociąg – mówi członek grupy rekonstrukcyjnej Kampfgruppe Riese Marcin Kozłowski.

Większa liczba zgłoszeń dotyczących odkryć, sprawia że ludzie coraz bardziej zagłębiają się w historię.

- Ludzie się odzywają, piszą na naszej stronie, chcą dołączyć do nas. Wszyscy interesujemy się historią, szczególnie historią tych terenów. Jest tutaj naprawdę dużo ciekawych rzeczy, można wiele zrobić, bawić się w inscenizacje. Zapraszamy wszystkich serdecznie na te tereny – mówi członek grupy rekonstrukcyjnej Kampfgruppe Riese Marcin Kozłowski.



Autor: goldentrain.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: