Ma ponad 561 metrów. Zrobiona jest z blisko 2 tysięcy małych flag i dłuższa od swojej poprzedniczki.
W dniu 12 listopada 2013 r. o godz. 10 spod pomnika „Solidarności” w Głuszycy rozpoczęło się zainicjowane przez młodzież Zespołu Szkół w Głuszycy tworzenie biało- -czerwonej flagi. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich głuszyckich szkół, a także władze gminy, pracownicy urzędu oraz przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w Urzędzie Miejskim w Głuszycy Beata Jagóra. Z blisko 2 tysięcy małych flag wykonanych przez uczniów powstała olbrzymia licząca 561,5 metra flaga. - Ten jeden z naszych symboli narodowych połączył wszystkich głuszyckich uczniów i nauczycieli, którym dziękujemy za włączenie się do wspólnego przedsięwzięcia upamiętniającego 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pragniemy, aby tworzenie wspólnej flagi stało się naszą lokalną tradycją – mówili organizatorzy.
Tym samym zeszłoroczny rekord został pobity o 367 metrów. - Mamy nadzieję, że do akcji w 2014 roku włączą się również dorośli głuszyczanie. Poprzez tę akcję chcemy uświadomić uczniom i mieszkańcom Głuszycy, że – tak jak nasza flaga – Polska jest efektem wysiłku wielu z nas. To sprawia, że powinniśmy czuć się za Nią odpowiedzialni.
Chcemy, by to była „nasza” flaga, a Polska była naszą ojczyzną, by uczniowie nie mówili ten kraj – tylko „mój” kraj – podkreślali uczestnicy.
Źródło: 30minut.pl
Z wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej