Wysoki poziom artystyczny, sala wypełniona po brzegi i Stanisław Szelc w jury Dolnośląskiej Ligi Talentów - tak przebiegały półfinały w głuszyckim Centrum Kultury. Do walki o trzy miejsca w ścisłym finale, jaki odbędzie się w Teatrze Polskim we Wrocławiu, stanęło 19 uczestników. Wyłonieni podczas przesłuchań w Kamiennej Górze uczestnicy DLT zaprezentowali w głuszyckim Centrum Kultury-MBP swoje wokalne i taneczne umiejętności.
O tym, że poziom artystyczny był bardzo wysoki, świadczyła maksymalna punktacja jury pod przewodnictwem Stanisława Szelca. Konkurs składał się z trzech bloków: jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie zespołu,,Przepraszam”, a zaraz po nich głuszycką sceną zawładnęły zespoły taneczne. Drugi blok składał się z występów wokalistów, a całość zakończyły występy zespołów muzycznych. Ostatecznie po długich i burzliwych naradach, do finału awansowała wokalistka Maja Nowicka, która wykonała przebój Anny German,,Tańczące Eurydyki”. Ponadto do finału do Teatru Polskiego we Wrocławiu zakwalifikowali się: formacja taneczna LegGo! oraz gitarzysta Wojtek Kiełbasa. Dla pozostałych uczestników to jednak jeszcze nie koniec marzeń o wielkim finale, bowiem jury ma do dyspozycji jeszcze dwie dzikie karty, które rozda po zakończeniu wszystkich eliminacji. Dodatkowo jedną dziką kartę przyznają internauci w specjalnym internetowym głosowaniu poprzez oficjalne konto Dolnośląskiej Ligi Talentów na Facebook. DLT to przegląd amatorskiej twórczości artystycznej solistów i zespołów z terenu Dolnego Śląska. Organizatorem DLT jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a współorganizatorem głuszyckich eliminacji - Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.
Źródło: 30minut.pl
Informujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcej