Galeria pod Atlantami zaprasza 1 marca o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Agnieszką Steur. Spotkanie poświęcone będzie promocji książki pt. Wojna w Jangblizji. W tamtym świecie i połączone z prezentacją prac autorki ilustracji wałbrzyskiej artystki Ewy Kieńko – Gawlik. Agnieszka Steur – polonistka, nauczycielka, badaczka języka, pisarka, dziennikarka i felietonistka. Mieszka w Holandii. Od wielu lat prowadzi blog Emigrantka www.steuraj.blogspot.nl o tematyce emigracyjnej i kulturalnej. Współpracuje również z portalem internetowym Lejdiz Magazine, mającym swą siedzibę w Anglii, a zrzeszających emigrantki z wielu stron świata. Za swoją twórczość literacką we wrześniu 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie o nagrodę marszałka senatu RP dla dziennikarzy polskich i polonijnych pt. „Polacy na ścieżkach świata – blaski i cienie”.
Swoją pracę zatytułowała: „Z pamiętnika Polki na emigracji: Kilka dni z wielu.” W grudniu 2010 r. zajęła I miejsce w kategorii proza w I Międzynarodowym Konkursie Literacko - Plastycznym Emigracja 2010 pt. „Tam dom mój, gdzie serce moje”. W 2012 r. w konkursie pod tytułem „Dzień po dniu” organizowanym przez magazyn „Zwierciadło” zdobyła Przepustkę Literacką, która jest wyróżnieniem dla ludzi pióra, będąca również zachętą do dalszej twórczości. W 2012 r. została nominowana do nagrody Polonus w Holandii – Polaka Roku w kategorii Kultura. Również w 2012 r. wzięła udział w akcji „Blogerzy Książki Piszą”, której zwieńczeniem było wydanie książki „Szkice z życia”.10 stycznia 2013 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa Poligraf pierwsza część trylogii fantasy pt. Wojna w Jangblizji. W tamtym świecie. Wojna w Jangblizji to powieść o świecie zrodzonym w umyśle autorki, pełnym neologizmów i oryginalnych stworzeń. Adresowana nie tylko do młodych czytelników, bowiem mówi o sprawach uniwersalnych – przyjaźni (nie tylko między ludźmi), poświęceniu, wolności i szukaniu swojego miejsca. W opowieści Agnieszki Steur bez lęku można zagłębiać się w niespokojne i niepewne losy królewskiej rodziny. Znużenie codziennością znika w świecie magii i tajemnic, a chęć poznania sekretów skrywanych przez rodziców, towarzysząca niemal każdemu z nas, jest w pełni zaspokojona.
Źródło:30minut
Z wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej