Już 24 czerwca mieszkańcy zdecydują czy chcą odwołać tę radę miejską. Komisarz wyborczy wydał już postanowienie o przeprowadzeniu głosowania w tej sprawie. Tego samego dnia referendum odbędzie się również w Głuszycy. Tam mieszkańcy zdecydują czy odwołana zostanie burmistrz Alicja Ogorzelec. Inicjatorzy przeprowadzenia referendum odebrali w delegaturze komisarza wyborczego pismo potwierdzające, że w dniu 24 czerwca odbędzie się głosowanie. To jest dopiero pierwszy krok. Kolejnym jest „ściągnięcie” do urn wystarczającej liczby mieszkańców naszego miasta. Aby odwołać radę miejską, za musi się opowiedzieć większość z około 25 tysięcy wałbrzyszan, którzy na nie przyjdą. \Zdaniem inicjatorów referendum radni wykazują postawę aspołeczną - nie kierują się dobrem wspólnotysamorządowej, nie utrzymują stałej więzi z mieszkańcami, nie reprezentują interesów wyborców oraz nie troszczą się o sprawy mieszkańców.
Ponadto – jak sugerują osoby, które zbierały podpisy pod zwołaniem referendum - radni nie posiadają umiejętności interpersonalnych i nie realizują programu wyborczego, nie interesują się problemami dzielnic, w których prowadzili kampanię wyborczą, tym samym nie dotrzymują obietnic danych wyborcom. Ich zdaniem mający zostać odwołani wykazują postawę sprzeczną z definicją samorządu, ulegają ogólnej tendencji popierania likwidacji szkół bez brania pod uwagę dobra uczniów oraz sytuacji i specyfiki miasta. Następnym argumentem, który przytaczają jest głosowanie za likwidacją szkół bez zapoznania się z argumentami środowisk szkolnych i społeczności lokalnych. - Radni okazali lekceważący stosunek do wyborców, nagminnie ignorowali zaproszenia na spotkania organizowane przez rodziców i nauczycieli z placówek przeznaczonych do likwidacji w trakcie konsultacji społecznych, unikali odpowiedzi na wielokrotne zapytania kierowane do nich w drodze korespondencji, a także arogancko zachowywali się w stosunku do mieszkańców Wałbrzycha na sesji Rady Miasta Wałbrzycha dnia 24 stycznia 2012r. oraz w wielu wystąpieniach medialnych, wprowadzali w błąd opinię publiczną poprzez rozpowszechnianie niezgodnych z prawdą informacji- napisali w uzasadnieniu zwołania referendum. Rafał Pawłowski
źródło: 30minut
Informujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcej