Ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie zarabia zastępca burmistrza i skarbnik gminy Głuszyca. To o około 2 tysiące złotych mniej niż ich przełożona Alicja Ogorzelec – wynika z ustaleń komisji rewizyjnej. To była bardzo gorąca sesja. Zaczęła się od dyskusji o kolektorze sanitarnym w Głuszycy Górnej i pytań mieszkańców kiedy będą się mogli do niego podłączyć. Później dyskusja o bezpieczeństwie, oświetleniu i sprawach bieżących. Tutaj niektórym puszczały czasami nerwy. Jeden z radnych ostentacyjnie zgiął swój program wyborczy, gdy przekazał mu go mieszkaniec miasta z prośbą o sprawozdanie z tego, co zrobił do czego się zobowiązywał podczas kampanii. Kulminacja nastąpiła na koniec, gdy jeden z radnych przedstawił dokumenty dotyczące wynagrodzeń w gminie Głuszyca. W wyniku dokonanej analizy przedstawionych do kontroli dokumentów oraz obowiązujących aktów prawnych ustalono, że wynagrodzenie brutto burmistrza Głuszycy kształtuje się na poziomie 8220 złotych. Zastępcy burmistrza składa się z trzech części. Wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 4800 złotych, dodatku specjalnego w kwocie 2624 złotych oraz dodatku funkcyjnego w kwocie 1760 złotych. Łącznie daje to kwotę 9184 złotych. Do tego należy jeszcze dodać przysługujący dodatek za staż pracy. W sumie zastępca Alicji Ogorzelec zarabia zatem ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. Podobnie jest w przypadku skarbnika. Z raportów ZUS RMUA wynika, że wynagrodzenie zastępcy burmistrza w miesiącu październiku 2011 r. kształtowało się na poziomie 6877 złotych. Można zatem wnioskować, że w miesiącu listopadzie 2011 r. otrzymał podwyżkę na poziomie około 3 tysięcy złotych. W tym miesiącu skarbnik gminy otrzymała m.in. 10 tysięcy złotych nagrody.
- Było to za wykonywanie innych obowiązków poza zakresem czynności, pomimo tego, iż otrzymuje dodatek specjalny, który zgodnie z art. 36.1 pkt. 5 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, może przysługiwać pracownikowi samorządowemu z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań – mówili radni opozycji. Żyć nie umierać... Rafał Pawłowski
Źródło: 30minut
Informujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcej